Připravované akce

Počet nalezených akcí: 5

POHÁDKOVÁ TAJENKA

 • Věk 4-8

 • Střelecký ostrov

 • 26.02.2021 - 05.03.2021

Pohádková tajenka je zábavná aktivita pro rodiče s dětmi. Určená pro věkovou kategorii od 4 do 8 let. Na Střeleckém ostrově si můžete od 26. února od 14:00 vyzvednout v dřevěné schránce tajenku. Ale pozor, schránka bude uzamčena zámkem s kódem. Šifru čísel se dozvíte v následujícím videu: https://www.youtube.com/watch?v=TfEdVHdfCjo&feature=youtu.be Po celém Střeleckém ostrově bude náhodně po stromech rozmístěno 15 obrázků s pohádkovými postavičkami, které budou očíslovány. Podle daného čísla napíšete odpověď do příslušného pole. Nemusíte tedy vyplňovat tajenku popořadě. Můžete si splnit i pár dobrovolných úkolů pro zahřátí, které budou umístěny pod obrázky. Soutěž bude ukončena 5. 3. 2021. Správnou odpověď zašlete prosím na tel. číslo: 733 645 773 nebo na email: marketa.jechova@seznam.cz s Vaším jménem. Prvních deset rodin získá pěknou odměnu a prvních pět i tematickou medaili. Poté Vás budeme informovat, kdy si můžete přijít na recepci DDM Rozmarýn vyzvednout odměnu.

FOTOHRA

 • Věk 7-99

 • Jiráskovy sady

 • 01.03.2021 - 05.03.2021

Na jarní prázdniny bude pro školní děti a případně i pro jejich rodiče připravena hra s fotografiemi detailů z Jiráskových sadů a okolí. Za každý den o jarních prázdninách bude umístěno na FB stránkách a v příloze tohoto článku pět PDF souborů plných fotografií z různých míst. Úkolem je v daném dnu přijít na daná místa a místo vyfotit společně s papírem obsahujícím text „Jdu do toho s Rozmarýnem“. Fotky musíte zaslat na email adresu: katerina.zaludova@ddmrozmaryn.cz . Kdo bude mít na konci týdne nejvíce fotografií, získá hodnotnou cenu. Prosíme o zaslání kontaktu na uvedenou adresu.

VELKÁ KÓDOVÁ HRA

 • Věk 7-99

 • Mírové náměstí

 • 01.03.2021 - 07.03.2021

Na jarní prázdniny jsme pro Vás připravili „Velkou kódovou hru“. Cestu za vítězstvím mohou ti větší absolvovat sami, nebo s kamarádem a ti menší v doprovodu svých rodičů, kteří mohou pomoci svým důvtipem. Putování v historickém centru má jednu dějovou linii, k jejímu splnění však vede pouze cesta přes číselné kódy. První kód objevíte již při zhlédnutí videa, další budou instalovány na jednotlivá místa v neděli 28.2.2021. odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=KQHmBvxmI-k&feature=youtu.be Kód potom zadáte do prvního PDF souboru, který naleznete v příloze. První kód sice můžete zadat ještě doma na počítači, ale ke zbytku této hry budete potřebovat mobilní telefon s daty. Kódy se vloží do příslušného PDF souboru, kde se objeví zadání pro získání dalšího kódu. Otevřený PDF soubor vás vždy navede na místo s dalším kódem. Na místě je potřeba hledat, nebude vidět na první pohled, avšak nevstupujte například za řetězy u objektu. Ne vždy je kód celý číselný. Pokud v kódu bude písmeno, jedná se o neznámou, za kterou bude potřeba číslo teprve dosadit. Těchto úkolů jak doplnit neznámou bude celá řada, aby nedošlo k chybě, je dobré vést si záznamy myšlenkových pochodů (zejména proměnné) do notýsku. Pokud je například v čísle uvedeno písmeno X a otázka zní kolik je na Mírovém náměstí kašen, pak X=2. Pokud se přeruší vaše úspěšná linie špatným kódem a nepodaří se vám otevřít další PDF, vraťte se k předcházejícímu kroku. A pokud se vám to ani pak nepodaří, využijte jedinou nápovědu, kterou získáte na telefonních číslech 725 154 125 (Kačka Žaludová), 602 589 896 (Jirka Martínek). V posledním PDF souboru naleznete certifikát, který při předání ukážete pracovníkovi DDM, následně dostanete zaslouženou odměnu. Na předání se domluvíte na uvedených telefonech, přednostně s Kačkou Žaludovou.

ZÁBAVA PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

 • Věk 7-99

 • DDM Rozmarýn

 • 01.03.2021 - 07.03.2021

Zábavné soutěže a kvízy pro celou rodinu. PDF soubory naleznete v příloze. Kvíz historie města Litoměřice V tomto testu si ověříte své znalosti z historie města, ve kterém žijete. Pokud si nejste svými znalostmi jistí, nejdříve si po městě udělejte příjemnou procházku a pak směle do toho. Šifry Je jich celá řada od jednoduchých po velmi složité. Připraveno je 6 druhů různých šifer. K této vědomostní hře můžete přizvat celou rodinu. Kdo z vás bude mít vše rozšifrované první? Soutěž „Pálí vám to?“ Vědomostní hra, která před lety běžela na našich televizních obrazovkách. V této hře na konci nenajdete správné odpovědi. Proč? Protože správné odpovědi můžete poslat jako SMS na číslo 602 589 901 ve tvaru: Jméno hráče a správné odpovědi 1. správná odpověď, 2. správná odpověď, atd………. Do losování o výherní balíček budou zařazeny pouze SMS se všemi správnými odpověďmi. Výherce bude telefonicky kontaktován. Pokud se vám neozveme, tak jste neměli všechny odpovědi správné nebo jste nebyli vylosováni.

CESTA NA FILMOVOU HORU

 • Věk 12-99

 • Mostná hora

 • 08.03.2021 - 12.03.2021

Cesta na filmovou horu je zábavná hra pro všechny milovníky filmů. Na Mostné hoře bude od 8. 3. 2021 náhodně rozmístěno 12 tajných svitků. Každý svitek bude obsahovat dvojici písmen, která vám odhalí název FILMU a FILMOVOU HLÁŠKU. Vaším úkolem bude všechny svitky najít a přiradit k sobě filmy a jejich hlášky. Aby to nebylo tak jednoduché, každá hláška i film mají bodovou hodnotu. Všechny bodové hodnoty přiřazených hlášek a filmů musíte sečíst. Výsledné číslo se stává kódem ke schránce, která je umístěna u Restaurace Legenda. Seznam FILMŮ a HLÁŠEK najdete v příloze. (bude zveřejněno 8.3.2021) Můžete si jej předem vytisknout, přepsat, nebo stáhnout do mobilu. Prvních deset soutěžících získá odměnu, která bude k vyzvednutí na recepci v DDM Rozmarýn. O vyzvednutí Vás budeme informovat. Soutěž bude ukončena 12. 3. 2021