Novinky

25.04.2018 CHORVATSKO 2018

Uvolnila se dvě místa, podrobnosti naleznete v sekci PRÁZDNINOVÁ ČINNOST.

23.04.2018 DNE 7.5.2018 SE NEKONAJÍ ZÁJMOVÉ ÚTVARY

V pondělí 7.5. 2018 se z důvodu ředitelských volen na základních školách, a s tím související avizované nízké účasti, nekonají zájmové útvary.

09.04.2018 OMEZENÍ ČINNOSTI DDM Z DŮVODU KONÁNÍ AKCE DNE 30.4.2018

Dne 30.4.2018 se z důvodu konání Pálení čarodějnic na Střeleckém ostrově nekonají zájmové útvary a je uzavřeno Dětské dopravní hřiště.

15.01.2018 DOKUMENTY K LETNÍMU TÁBORU

V sekci Prázdninová činnost naleznete všechny potřebné informace k letnímu táboru.

Technický klub mládeže

04.03.2016
Dům dětí a mládeže Rozmarýn v Litoměřicích rozšiřil své aktivity do oblasti podpory a popularizace techniky. Pod jeho záštitou vznikl projekt Technického klubu mládeže Litoměřice. Tento projekt vznikl na základě veřejného fóra „Desatero problémů Litoměřic“, které se uskutečnilo v květnu 2011. Hlavní význam technických klubů mládeže lze spatřovat v popularizaci a praktické aplikaci poznatků vědy a techniky mezi dětmi a mládeží a jejich následné zapojení do těchto aktivit. Důležitým prvkem je provázání výsledků práce do republikových struktur SOČ (Středoškolská odborná činnost) jenž je soutěží talentovaných středoškoláků v řešení odborných problémů v 18 vědních oborech. Nejúspěšnější řešitelé jsou často vybíráni k účasti na obdobných mezinárodních soutěžích. Cílem této soutěže vyhlašované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a garantované Národním institutem dětí a mládeže MŠMT je vést talentované žáky k samostatnému a tvořivému přístupu při řešení odborných problémů. Soutěže se mohou zúčastnit žáci denního studia střední školy (výjimečně i základní školy) v kterémkoliv z vyhlášených oborů. Nejúspěšnější řešitelé mohou být vybráni k účasti na obdobných mezinárodních soutěžích.


http://www.technickyklub.cz/portal/

Naši partneři